Filia Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze

Profil filii

Politechnika Wrocławska to dziś jedna z najlepszych uczelni w Polsce, a jeśli chodzi o nauki ścisłe i techniczne – uczelnia zapewniająca kształcenie na najwyższym poziomie.

Aktualnie w Jeleniej Górze kształcimy studentów na kierunku:

Informatyka Techniczna

Na każdym z kierunków nauka trwa 3,5 roku. Kształcenie odbywa się na studiach inżynierskich I stopnia. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym. Ukończenie studiów umożliwia kontynuowanie nauki na uzupełniających studiach magisterskich na wszystkich uczelniach technicznych w kraju.

Politechnika Wrocławska w Jeleniej Górze posiada także propozycję kształcenia adresowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjlanych organizowaną co roku przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki – Studium Talent. Studium trwa rok, a jego uczestnicy uzyskują dyplomy z matematyki i fizyki. Ukończenie studium brane jest pod uwagę podczas obliczania wskaźnika rekrutacyjnego. Najlepsi absolwenci studium przyjmowani są na studia w pierwszej kolejności.

Siedziba

Politechnika Wrocławska w Jeleniej Górze znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy u podnóża Karkonoszy w Parku Zdrojowym. Siedziba uczelni mieści się w przepięknym zabytkowym Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze – Cieplicach przy placu Piastowskim. Kampus składa się z 9 budynków, 17 sal wykładowych i 18 laboratoriów (m.in. fizyczne, metaloznawstwa, metrologii elektrycznej, mechaniki gruntów, elektroniczne, układów mikroprocesorowych, chemiczne, budownictwa, mechaniczne). Ma także 3 pracownie komputerowe, bibliotekę, salę widowiskowo-sportową, salę audiowizualną oraz siłownię. Oferuje 85 miejsc w dwóch akademikach.

Politechnika Wrocławska
Filia w  Jeleniej Górze